Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Çanakkale Şehitlik Turu

 • Çanakkale Şehitlik Turu

ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU 18 MART

Şimdi ÇANAKKALE zamanı... Bir destanın yazıldığı tüm dünyaya 'ÇANAKKALE GEÇİLMEZ!' dedirten atalarımızı yad etmenin tam zamanı.

 

GEZİLECEK YERLER

*Eceabat *Kilitbahir Kalesi *Seyit Onbaşı *Sargı Yeri Şehitliği * Çanakkale Şehitler Abidesi *Seddülbahir * İngiliz Anıtı * Ezineli Yahya Çavuş Anıtı * Alçı Tepe Köyü *Anzak Koyu *Kanlı Sırt * 57. Alay * Conk Bayırı *Aynalı Çarşı *Truva Atı *Çanakkale Kordon

Ülkemizin temel taşı olarak kabul ettiğimiz, babaların oğulların, kardeşlerin sırt sırta, omuz omuza savaştığı bizi biz yapan, bizi bir yapan Çanakkale Muharebelerinin şehitlikleri turumuza hareket noktalarımızdan misafirlerimizi alarak başlıyoruz. Daha sonra rehberimizle buluşup Eceabat'a varıyor kısa bir kahvaltı molası veriyoruz. Her anı grurdan tüylerimizi ürpertecek turumuza başlıyoruz.İlk ziyaret noktamız Kilitbahir Kalesi oluyor daha sonra Seyit Onbaşı anıtını ziyaret ediyoruz ve savaşla ilgili detaylı bilgileri alıyoruz. Havuzlar Şehitliği ve Soğanlıdere bölgesi içerisinden geçerken buranın önemi ve savaş esnasında yaşananlar hakkında bilgiler alıyoruz. Şahindere Sargı Yeri Şehitliği, Gerçek Şehitlik olarak bilinen bu bölgeyi rehberimiz eşliğinde gezerek Gerçek Şehit Kabirleri’ni görme ve ziyaret etme şansı buluyoruz .Daha sonra Çanakkale Şehitler Abidesi‘ne geçip burada mola veriyoru. Bölgenin en geniş ziyaret alanı olduğundan en fazla zamanı burada geçireceğiz. Molamız ve ziyaretimiz sonrası turumuza Ölüm Koyu (Morto Koyu) içerisinden ilerleyerek Kanlı Dere üzerinden geçiyor ve Seddülbahir Köyü’ne ulaşıyoruz. Gelibolu Yarımadasının en uç noktası olan bu bölgede, tabya, İngiliz Anıtı ve Ezineli Yahya Çavuş Anıtı hakkında bilgiler alıp, Yahya Çavuş Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Arka yol olarak bilinen bölgeden geçerek, çıkarma koylarını ve yabancı mezarlıkları görüyor ve Alçıtepe Köyü’ne ulaşıyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğimiz sonrası, Salim Mutlu Müzesi‘ni ziyaret ediyoruz. Kuzey Cephesi olarak adlandırılan bölgeye Kabatepe üzerinden ilerleyerek Anzak Koyu ve Tören Alanı‘na varıyor ve rehberimizden bilgiler alıyoruz. Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı‘nda inerek, Kanlı Sırt‘a ulaşıyoruz. Buradan Kırmızı Sırt‘a rehberimiz ile birlikte kısa bir yürüyüş yapıyor ve orjinal siperler ile tünelleri inceliyoruz. Siperler arası 8 mt olarak bilinen Bomba Sırtı 57. Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliğini ziyaret ediyoruz.Mehmetçik Parkı‘nın yer aldığı 261 Rakımlı Tepe’de inerek, park içerisinden Conk Bayırı‘na siperler arasından geçerek ulaşıyoruz. Bu bölgede; Atatürk’ün saatinden vurulduğu yer, Atatürk Anıtı, Yeni Zelanda Anıtı, Restore edilmiş Türk Siperleri, Gözetleme Yeri ve Anafartalar Ovası’nı inceleyip rehberimizden bilgiler alarak Şehitlik turumuzu tamamlıyoruz ve dönüş için harekete geçiyoruz.

NOT: Yol yoğunluğu, trafik, sis ve hava şartlarına bağlı olarak Erdek’e varış saatimiz planlanandan geç olabilir. Dönüş saati için net bir saat verilmez, program akışına göre ortalama saat belirtilir.

 

ÖNERİLERİMİZ:

Gezi boyunca ayağınızda rahat bir ayakkabınızın olması, yürüyüşlerinizi daha keyifli bir hale getirir.

Ve en önemlisi, fotoğraf makinesi, şarj aleti ve powerbankinizi yanınıza almayı unutmayınız!

 

DAHİLİ HİZMETLER:                                                        HARİCİ HİZMETLER

*Ulaşım                                                                           *Müze ve Ören Yerleri Girişleri

*Ferdi Kaza Sigortası                                                     *Yemekler

*Rehberlik Hizmeti                                                        *Yapılan alışverişler.

*Otobüs içi ikramlar

 

GENEL ŞARTLAR

 

1. KYZİKOS TRAVEL acentesinden hizmet satın alan ‘müşteri’ aşağıda yer alan kurallara uymayı kabul eder.

2. Müşteri kendisiyle beraber tura katılacak olan diğer kişiler adına da iş bu hizmeti satış kuralları kabul ettiğini ve bu anılan kişilerin ad, soyad, TC Kimlik no gibi hizmeti almasını sağlayacak olan bilgilerini doğru vermekte hükümlü olduğunu kendisine yapılan ön bilgilendirme ve genel şartlar kapsamı hakkında diğer katılımcılara da bilgi vermekle yükümlü ve sorumludur.

3. Müşteri katıldığı turlarda nüfus cüzdanını yanında bulundurma zorundadır.

4. Müşteri bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluğun kendisine ait olduğunu; MÜŞTERİ yanında bulunan eşyaları takip ve kontrol etmekle yükümlü olduğunu, kaybolan, hırsızlık konusu olan, zayi olan eşyalardan KYZİKOS TRAVEL’ın veya çalışanların hukuki veya cezai hiçbir sorumluluk bulunmadığını belirtilen nedenlerde KYZİKOS TRAVEL veya  çalışanlarına karşı talepte bulunmayacağını kabul eder.

5.Müşteri satın aldığı hizmetin seyahat edeceği aracın tabii olduğu yasa ve teamüllere uymakla yükümlü olduğunu rehber, tesis, acente, tur görevlisi ve ulaşım aracı yetkililerince satın alınan hizmet ile ilgili olarak bildirilen kurallara uyacağını, 3.kişilerin can ve mal güvenliğini tehlikeye atmayacağını, 3.kişilerin can ve mal güvenliğini tehlikeye atması halinde doğabilecek maddi/manevi tüm zararlardan şahsen ve birinci derece sorumlu olacağını, aksi halde KYZİKOS TRAVEL'ın söz konusu hizmeti ifa etmeyeceğini ve bu nedenle müşterinin iade hakkının bulunmadığı kabul etmektedir.

6. 1618 No’lu Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu gereği KYZİKOS TRAVEL ya da KYZİKOS TRAVEL çalışanları mola verilecek işletme seçimini bulundukları bölgelerde müşteri menfaatleri göz önünde bulundurarak yapar. Mücbir sebepler halinde otobüsteki misafirlerin oy çoğunluğuna başvurulur.

7. Müşteri satın aldığı hizmetin dışında yiyecek, içecek ve kişisel harcamalar ve tanımlı hizmet dışı tüm mal ve hizmetlerin bedelini kendisi tarafından ödeneceğini kabul etmektedir.

8. Tur ücretlerinin müze kartı bedeli, ören yeri girişleri dahil edilmez, müze kart Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerinde geçerli olup, bu müze ve ören yerleri içerisinde yer alan taşıma kapasitesi düşük, aşırı yüklenmesi sonucunda tarihi dokunun muhafaza edilemeyeceği düşünülen yerlerde geçerli değildir.

9. KYZİKOS TRAVEL'ın hazırlamış olduğu turlarda koltuk numarası rezervasyon yapılma sırasına göre belirlenecek olup ön koltuklarda mevcut tura katılmayıp ön rezervasyonunu iptal eden misafirlerin boşalan yerleri için arkadan öne doğru kaydırma gerçekleştirilecektir. Yan yana oturma talebi olan grup arkadaşlarının oturma düzeni bozmayacak veya grupları yan yana taleplerinin bozulacağı şekilde öne doğru kaydırmak ve grupların yerini değiştirmemek amacı ile grubun arkasında rezervasyon olan misafirler öne doğru kaydırılacaktır. Üç kişi ve üzeri tek sayılı rezervasyonlarda tek oturması gereken müşterinin katılımcıların cinsiyetine göre KYZİKOS TRAVEL belirler. Bu tür kaydırmalarda misafirlere koltuk değiştirme bilgilendirmesi yapılmadan KYZİKOS TRAVEL’ın inisiyatifinde gerçekleştirilir.

10. KZYZİKOS TRAVEL'ın hazırlamış olduğu turlara kesin kayıt yaptıran misafirlere ödediği ücret karşılığında verilecek ‘tahsilat makbuzu’nu misafirler saklamakla yükümülü olup, elinde tahsilat makbuzu olmayan misafirlerin ödediği tur ücreti için hak talep edemeyeceklerdir.

11. KYZİKOS TRAVEL'ın hazırladığı günübirlik turlara ön kayıt yaptıran misafirler tur hareket gününe 7 gün kalana kadar mevcut olan tur ücretini KYZİKOS TRAVEL’a ödemeleri gerekmekte olup, bu süreyi aşan misafirlerin ön kayıtlarını sebep göstermeksizin iptal etme hakkını KYZİKOS TRAVEL ve KYZİKOS TRAVEL çalışanları bünyesinde saklı tutar.

12. Günübirlik ve konaklamalı turlara kayıt yaptıran misafirler, katılacakları turu herhangi bir sebep göstermeksizin iptal ettirmek isterler ise (sağlık raporu, tayin belgesi vb.geçerli evraklar dışında) ödediği ücretin iadesini alamayacağını kabul eder.

13. KYZİKOS TRAVEL’ın hazırlamış olduğu konaklamalı ve yurtdışı turlarda, tura katılan misafirler tur kesinleştirmek için KYZİKOS TRAVEL'ın çalışanları tarafından belirtilen tarihte ön ödemeyi gerçekleştirmelidir ve tur ücretinin tamamını tur hareket tarihine 30 gün (1 ay) kalana kadar gerçekleştirmeleri gerekir.

14. Müşteri hizmetin başlamasına 7 gün öncesine kadar yazılı olarak bilgilendirme suretiyle hizmeti koşulları yerine getiren 3.kişiye devredebilir. Devreden bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan ‘DEVRALAN’ beraber sorumludur.

15. Hareketi kesinleşmiş turlarda, tura katılacak olan misafirler hareket saatinden en az 15 dakika önce tur kalkış noktasında hazır beklemeyi kabul eder. Tur hareket saatini kaçıran misafirler için KYZİKOS TRAVEL'ın görevlendirdiği personel diğer misafirlerin mağduriyetini göz önünde bulundurarak tura geciken misafirleri beklemeden tur başlangıcını gerçekleştirebilir. Gerçekleşen tura ücretini ödeyip, kendi şahsi problemlerinden dolayı katılamamış misafirler KYZİKOS TRAVEL hukuki veya cezai hiçbir sorumluluk doğmayacağını ve ücret iadesi veya herhangi bir hak talep etmeyeceğini kabul eder.

16. Turlar, tura katılan misafirlere bildirildiği noktada başlayıp, başlangıç noktasında sona erecektir. Yol güzergahı dahilinde misafirler KYZİKOS TRAVEL'ın belirlediği noktalarda tura katılabilir ve dönüşünde KYZİKOS TRAVEL’ın belirlediği noktalarda iniş gerçekleştirebilir.

17. Tur programına mücbir veya KYZIKOS TRAVEL'ın turu gerçekleştiren personellerinin elinde olmayan ve doğacak olan  3.kişi veya kişilerden doğal olaylardan dolayı tur programında değişiklik yapma insiyatifine sahip olup, tura katılan misafirler bu konuda KYZİKOS TRAVEL ve  çalışanlarının hukuki veya cezai hiçbir sorumluluğunun doğmayacağını kabul eder.

18. Tura kayıt esnasında iletişim bilgisi veren misafirler verdiği iletişim bilgisinden kendisine ulaşılmaması doğrultusunda oluşan mağduriyet KYZİKOS TRAVEL ve çalışanlarının şahsi meselesi olmayıp, misafirin şahsi ve birinci dereceden meselesi olduğundan dolayı misafir KYZİKOS TRAVEL ve  çalışanlarından hak talep edemez. Misafirlerin iletişim bilgilerini güncel tutmaları zorunludur.

19. KYZİKOS TRAVEL ’ın tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülmez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi tur hareket tarihine kalan süreyi gözetmeksizin iptal edebilir. Müşteri mücbir sebeplerden dolayı iptal edilmek zorunda kalınan turlarda, ödeme iadesi yapılmayacağını kabul eder. (Sağlık raporu, tayin belgesi vb geçerli evrak gösteren misafirlere ödeme iadesi yapılmaktadır.) İptal edilen turda kayıtlı misafirlerin kaydı, müşteri talebine göre bir sonraki tura aktarılabilir veya ödenen ücret KYZİKOS TRAVEL hesap havuzunda bekletilebilir. Hesap havuzunda bekletmek isteyen misafirler, istediği tarihte, istediği herhangi bir turda havuzda beklettiği ücreti kullanma hakkına sahiptir. Bu sayılan durumlarda müşterinin tazminat hakkı doğmayacaktır.

20. KYZİKOS TRAVEL'In hazırlamış olduğu günübirlik ve konaklamalı tüm turlarda, yol güzergahı ve programın uygunluğuna göre KYZİKOS TRAVEL 'ın uygun gördüğü araçlar ile gezi yapılacaktır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Ulaşım

*Ferdi Kaza Sigortası

*Rehberlik Hizmeti

*Otobüs içi ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Müze ve Ören Yerleri Girişleri

*Yemekler

*Yapılan alışverişler.

 

Tur Hareket Detayları

KalkışYerleri:
  TurHareketTarihleri:
  Günübirlik tur sayfasında bu alanları tasarımdan kaldırın - TARIHLER

  1.Ek Bilgiler

  2.İptalŞartları

  3.VizeBilgileri

  Çanakkale Şehitlik Turu Hakkındaki Görüşleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  • yok
  • *Eceabat *Kilitbahir Kalesi *Seyit Onbaşı *Sargı Yeri Şehitliği * Çanakkale Şehitler Abidesi *Seddülbahir * İngiliz Anıtı * Ezineli Yahya Çavuş Anıtı * Alçı Tepe Köyü *Anzak Koyu *Kanlı Sırt * 57. Alay * Conk Bayırı *Aynalı Çarşı *Truva Atı *Çanakkale Kordon
  • Erdek, Bandırma
  • 0266 606 0 185

  Şirketimiz Hakkında Bilgi

  2023 yılında kurulan KYZİKOS TRAVEL AGENCY Seyahat Acentesi olarak TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği)’nin üyesi olup Belge Numarası 17031, Seyahat Acenteliği hizmetlerinin Kültür ve Turizm Bakanlığınca düzenlenen “A grubu Seyahat Acentesi İşletme Belgesi” ile hizmet vermektedir.

  İletişim Bilgileri

  Yalı mah. 6000 sok. No:9/A Erdek Balıkesir

  Telefon: 0266 606 0 185

  © 2024 Tüm Hakları Saklıdır. Acente2