Genel

Porto-Lizbon-Endülüs Turu

1.GÜN                   İSTANBUL – PORTO
Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde sabah saat 07:30’da buluşma . Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra önce İstanbul , ardından TK 1449 seferi ile 11:30’da Porto’ya uçuş ve yerel saat ile 14:25’de İnişimizi takiben bizleri bekleyen özel otobüsümü ile Porto panoramik şehir turumuza başlıyoruz; Bento İstayonu,Sao Francisco Kilisesi,Borsa Sarayı,Porto Katedrali , Tarihi şarap mahzenleri , Liberdade Meydanı , Batalha Meydanı , şehrin en eski ve tipik yerleşim merkezi olan Riberia bölgesi ,Tore dos Clerigos Kulesi , şehrin en ünlü alışveriş caddesi olan Santa Catarina , Don Luis 1. Köprüsü , Arrabida Köprüsü , şehrin yeni ve modern bölgesi olan Boa Vista göreceğimiz yerler arasındadır.
Tur bitimi  otelimize yerleşme ve serbest zaman.

2.GÜN                   PORTO ( GUIMARAEIS & BRAGA & BOM JESUS DE MONTE )                                  55 km
Kahvaltı sonrası Guimareis & Braga & Bom Jesus de Monte turuna katılıyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman.

3.GÜN                   PORTO-(FATIMA)-LİSBON                                                                                        310 km
Kahvaltıdan sonra Lisbon’a hareket. Yol üzeri Fatima turu sonrası.  Lizbon’a varış ve panoramik şehir turu ; Rossio Av,St.Georges Şatosu’nun Bulunduğu Şehrin Tarihi Bölümü, Alfama Meydanı, Belem Kulesi, Keşifler Anıtı, Jeronımus Manastırı, Sao Jorge Kulesi, Alfama görülecek yerler arasındadır.Gezi sonrası otelimize transfer ve serbest saatler

4. GÜN                   LIZBON (SINTRA & CABO DE ROCA & ESTORIL)
Kahvaltı sonrası bugünkü turumuza başlıyoruz; Bir tepe üstüne kurulu tarihi şehir Sintra’yı, eşsiz manzarasıyla Cabo da Roca’yı Atlantik kıyısındaki Cascais balıkçı kasabasını ve Estoril’i göreceğiz. Gezi sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

5.GÜN                     LİSBON – SEVİLLA  (ALCAZAR & KATEDRAL)                                                           460 km
Sabah kahvaltı sonrası odaları boşaltma ve Sevilla’ya hareket. Varışımızın ardından yapılacak olan panoramik Sevilla şehir gezisinde; Muvahhit’ler döneminden kalma eski Ulu Camii’nin yerine 15. yy da inşaa edilmeye başlanan katedral (dışarıdan), Arap ,Gotik ve Rönesans tarzı sarayların yanyana yükseldiği krallık malikanesi Alcazar(dışarıdan görülecektir.), Altın Kule denilen 13. yy dan kalma kale, Belediye Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman arzu eden misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan Alcazar Sarayı ve Sevilla Katedral’i turuna katılıyoruz.Tur bitimi otele transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirler ile ekstra “Flamenco Gecesi” içkili, müzikli İspanyol dansları eşliğinde eğlence. Geceleme otelimizde.

6.GÜN                      SEVİLLA – CORDOBA – GRANADA                                                                             260 km                                                                           
Kahvaltının ardından, Cordoba’ya hareket. Varışımızla birlikte yapımına 785 yılında başlanan ve 987 de tamamlanan, Batı islam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii ve Yahudi Mahallesi gezisi. Ardından Granada’ya hareket. Otele yerleşme. Gece extra Çingene gecesi ve  mahallesi turu.

7.GÜN                             GRANADA  ( ALHAMBRA SARAYI)
Kahvaltı sonrası valizlerimizle Granada’ya hareket varışımızla birlikte  panoramik şehir turu ; Victoria Meydanı, Kristof Kolomb Anıtı, Granvia,Valilik Konağı, Belediye Sarayı, Katedral (dışarıdan) ve Elhamra Sarayı turunu yapıyoruz Elhamra, Gırnata’ya hakim bir tepe üzerindeki düzlükte, savunma amaçlı kale ve saray olarak yapılmıştır. Duvarlarında kırmızı tuğla, çatıda kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Elhamra, yani “Kırmızı” denmiştir.  Tur bitiminde otele transfer ve serbest zaman.. Geceleme otelimizde.

8.GÜN                               GRANADA-MALAGA–İSTANBUL- ANKARA                                                135 km
Kahvaltı sonrası odaların boşaltılması, belirtilecek saatte buluşma ve Malaga havalimanına transfer ,bilet ve gümrük işlemlerinin ardından TK 1306 seferi ile 14:05’de İstanbul’a uçuş, 19:20’da Istanbul’a ve TK 2184 saat 22:00 istanbul hareket 23:05 Ankara varış ve gezimizin sonu.

  31-35 kişi 36-40 kişi 0-6 yaş 7-12 yaş Sngl farkı
4* 1200 1170 460 1000 480
           
   

 

FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLER

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile Ankara – İstanbul – Porto / Malaga –İstanbul – Ankara arası uçak bileti
 • Porto-Fatima-Lisbon-Sevilla-Cordoba-Granada-Malaga arası otobüs yolculuğu
 • Porto’da 2 gece, Lisbon’da 2 gece, Sevilla’da 2 gece, Granada 1 gece toplam 7 gece 8 gün oda kahvaltı konaklama
 • Panoramik Porto, Lisbon, Sevilla, Cordoba ve Granada panoramik şehir gezileri
 • Havalimanı ve güvenlik vergileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Hatti Travel Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleriFİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER
  • Vize ücreti ve servis bedeli 120 euro
  • Yurt dışı çıkış harcı
  • Her turlu kisisel harcamalar ve otel ekstralari
  • Müze girişleri
  • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ 15 € (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %18 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
  • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

  ** Trp odalarda 3.yatak ek yatak olup standart yataklardan küçüktür.
  ** Grup kahvaltıları ayrı salonda servis edilebilir.
  ** Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.

Mevcut kalkışlar

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

We are sorry, there are no reviews yet for this tur.