Genel

7 Gece 8 Gün İtalya Turu

 

Roma * Floransa * Venedik

( 7 gece / 8 gün )

 

Gün 1              İstanbul  –  Bergamo  –  Venedik
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde saat 09.30’de buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından PC 705 sayılı tarifeli seferi ile saat 11.25’te Bergamo’ya uçuş. Yerel saat ile 13.25’ta varış. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Venedik’e hareket ediyoruz. Güzergâhımız üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Verona-Garda gölü turuna katılma imkanı .Turumuzda büyük bir aşk hikayesine konu olmuş Romeo & Julietin evi, Kuzey İtalya’daki göller bölgesinin en güzel örneklerden Garda gölü görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele giriş.

Gün 2             
Venedik
Sabah kahvaltısının ardından Venedik’e hareket ediyoruz. Venedik’te tüm gün şehir panoramik şehir turu yapacağız; Turumuzda San Marco Meydanı ve Kilisesi, Tövbe Köprüsü, Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi, Giorgio Maggiore Kilisesi ve Büyük Kanal görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz Gondol turuna veya cam atölyeleriyle ünlü Murano  ve adalar turuna katılabilirler. Tur sonrası otele transfer.

Gün 3              Venedik   –  Floransa
Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Floransa’ya  varışımızı takiben panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Arno Nehri, Ponte Vecchio köprüsü, San Giovanni Battista, Vaftizhane, Santa Maria del Fiore Katedrali (Duomo) ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Floransa’nın ünlü pazarını gezmek, alışveriş yapmak için boş zaman . Tur bitiminde Montecatini`deki otelimize transfer.

Gün 4              Floransa
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Pisa, Siena ve San Gimignano turuna katılabilirler Turumuzda Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra UNESCO dünya mirası listesinde bulunan San Gimignano ve Siena şehirleri gezilecektir. Tur sonrasında otele dönüş.

Gün 5              Floransa   –   Roma
Sabah kahvaltısının ardından Roma’ya hareket ediyoruz. Varışı takiben panoramik Roma şehir turu. Turumuzda Vatikan ve San Pietro Katedrali, Colosseo, Roma Forumu, Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) (ve ünlü markaların dükkanlarıyla ünlü Via dei Condotti’de boş zaman) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otele giriş.

Gün 6              Roma     
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Outlet ve Göller Bölgesi (Castel Gandolfo-Nemi) turuna katılabilirler . Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge ve sürekli yaşamak isteyeceğiniz, dağ çileği ile ünlü Nemi gezildikten sonra İtalya’nın en ünlü outlet bölgesinde serbest zaman. Tur sonrasında otelimize veya tercihen Roma kent merkezine transfer ve serbest zaman.  Arzu eden misafirlerimiz akşam Roma Gece Turuna (25 Euro) veya Antik Roma tarzı yemekli, eğlenceli  Gece Turuna .  katılabilirler.

Gün 7              Roma     
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Napoli &Pompei turuna katılabilirler. Dünya üzerinde 2000 yıl öncesinden bu yana olduğu gibi kalabilen yegane antik şehirlerden biri olan Pompei, Vezüv yanar dağının getirdiği çamur ve küller altında kalmış olup, taşlaşmış gibi gözüken insanları görebileceğiniz tek şehirdir.. Daha sonra Italya’nın egzotik & romantik liman kentlerinden biri olan Napoli gezisi ve serbest zaman. Tur bitimi otele transfer.

Gün 8              Roma  –   İstanbul  
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Uçak saatine bağlı olarak havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yollarının PC 536 sayılı tarifeli seferi ile saat 14.40’ta İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18.15’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 
İki kişilik odada kişi başı 1090
Tek kişi  konaklama farkı 380
00-06 Yaş çocuk aile yanında  
07-12 yaş çocuk 950

 

 

 

 

Uçuş Detayları

 

Tarih Parkur Uçuş No Kalkış Varış
İstanbul – Roma PC 05.25 / 07.50 09.55
Milano – İstanbul PC 13.25 / 19:55

Tur Ücretine Dahil Olan Servisler
Pegasus ile İstanbul / Roma gidiş ve Milano / İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçuş bileti
Roma 3 gece konaklama
Floransa 2 gece konaklama
Venedik 2 gece konaklama
Programda belirtilen tüm transferler,
Programda belirtilen Venedik’ turu
Programda belirtilen Floransa şehir turu,
Programda belirtilen Roma şehir turu,
Şehir ve alan vergileri,
Seyahat sigortası,
Türkçe uzman rehberlik hizmetleri.

Tur Ücretine Dahil Olmayan Servisler
Yurtdışı çıkış harç pulu (kişi başı 15 TL)
Vize ücreti ( gerekiyorsa )
Öğle ve akşam yemekleri,
Programda ekstra olarak belirtilen turlar
Tekne  turları
Müze girişleri
Otelde ve diğer mekânlardaki tüm şahsi harcamalar.

 

*Fiyatlarımız iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır.* *Fiyatlar Euro bazındadır kur değişiminde fiyata yansıyacaktır*

 

 

Mevcut kalkışlar

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

İtalya

İtalyaİtalya İtalya (İtalyanca:Repubblica Italiana) Avrupa’nın güneyinde, çizme biçimli bir yarımadanın ve Akdeniz’de Sicilya ve Sardinya adalarının üzerine kurulmuş bir ülkedir. Kuzeyinde Fransa, İsviçre, Avusturya ve Slovenya ile komşudur. San Marino ve Vatikan şehir-devletleri de bütünüyle İtalyan topraklarıyla çevrilidir.devamını oku

We are sorry, there are no reviews yet for this tur.