Genel

2 Gece 3 Gün Kapadokya Turu

Baharda Erdek çıkışlı Kapadokya turuna var mısınız? Muhteşem manzaralar görme,doğa yürüyüşleri,müzeler ve bu gördüklerinizi fotoğraflama , Harika bir Otelde suit odalarda konaklama. Oteli incelemek için tıklayın . Kapadokya gezisini ve gördüklerinizi yıllarca unutamayacaksınız.

19 Mayıs 2016 – 22 Mayıs 2016

GÜN 1:                        ERDEK – KAPADOKYA

Akşam saat 19:00 Erdek’ten hareket gece yolculuğu

GÜN 2:                        KAPADOKYA

Gerekli molalar verilerek yapılan gece  yolculuğu sonunda sabah Aksaray’a varış ve Orhan Ağaçlı Tesisleri’nde kısa bir mola. Ardından tur için hareket. İlk durağımız Ihlara Vadisi ve vadi tabanında 1 saatlik bir yürüyüş. Melendiz Nehri kenarında gerçekleştireceğimiz bu yürüşten sonra, öğle yemeğini Belisırma köyünde alıyoruz. Yemekten sonra gerçek bir krater gölü  Narlı Göl’ü fotoğraflayıp Derinkuyu’ya varıyor ve yer altı şehrini geziyoruz. Bugünkü son durağımız eski bir Rum köyü Sinasos yani bugünkü Müze – köy Mustafapaşa’yı da görüp otele giriş yapıyoruz.

Akşam yemeği otelde

GÜN 3:                        KAPADOKYA

Kahvaltıdan sonra tur için hareket.İlk durağımız güvercinlik vadisi fotoğraf çekimi . Uçhisar kale altı panorama. Esertepe Göreme Vadisi panorama ve Göreme açık hava müzesi.

Avanos’da öğle yemeği .

Yemekten sonra arzu edilirse  Avanos’da bir çanak çömlek atölyesini görüp peribacaları oluşumunu en iyi gösteren Paşabağı vadisi gezisi ve son olarak peri bacaları ormanı da diyebileceğimiz Devrent vadisi.

Akşam yemeği otelde.

Arzu edilirse kaya oyma bir mekanda halk oyunları+ göbek danslı animasyonlu eğlence.
GÜN 4:                        KAPADOKYA – ERDEK

Kahvaltıdan sonra valizlerimizle otelden hareket. Yolda Türkiye’nin en büyük kervansarayı Sultanhanı’nı görüyor ve Konya’ya devam ediyoruz. Mevlana Müzesini görme arzu ediliyorsa burayı da görüp Erdek’e devam ediyoruz. Tahmini varış saatimiz 20:30 ve turumuzun sonu.

 

Fiyata Dahil Servisler:

  1. Otobüs
  2. Otelde 2 gece kahvaltı-akşam  yemeği dahil konaklama
  3. Öğle yemekleri
  4. Türsab Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Servisler:

  1. Müze girişleri ( 40 TL veya 40 TL müze kart-65 yaş ücretsiz )
  2. Otelde akşam ve öğle yemeklerinde alınacak tüm içecekler.

 

Girilecek Müze ve Fiyatları:

Ihlara Vadisi: 25 TL

Derinkuyu veya Kaymaklı Yeraltı şehri: 30 TL

Göreme Açık Hava Müzesi: 30 TL

 

Turumuz ile ilgili sorularınızı sağ tarafta bulunan soru gönder kısmından sorabilirsiniz.

Mevcut kalkışlar

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Kapadokya

KapadokyaKapadokya Kapadokya bölgesi, doğa ve tarihin bütünleştiği bir yerdir. Coğrafi olaylar Peribacaları’nı oluştururken, tarihi süreçte, insanlar da bu peribacalarının içlerine evler, kiliseler ve manastırlar oymuş bunları fresklerle süsleyerek binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır. İnsan yerleşimlerinin Paleolitik döneme kadar uzandığı Kapadokya’nın yazılı tarihi Hititlerle başlar. Tarih boyunca ticaret kolonilerini barındıran ve ülkeler arasında ticari ve devamını oku

We are sorry, there are no reviews yet for this tur.