Müsaitlik

şu anda bu konaklama tesisinde mevcut oda bulunmamaktadır Üzgünüz,

Genel

Aycan Apart

Aycan Apart Ocaklar beldesinde, 2015 yılı Temmuz ayında açılan apart otel, geniş aileler için uygun fiyatlı konaklama seçenekleri sunmaktadır. Aycan Apartın odalarında mutfak, mutfak araç gereçleri, uydu bağlantılı Düz ekran televizyon, gardrop ve buzdolabı bulunmaktadır.Tüm odaları balkonlu ve klimalıdır.Bazı odalarında ranza yataklar bulunmaktadır. Denize ve alışveriş yerlerine kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan apart ocaklar merkezdedir.

Aycan Apart ile konaklama ve diğer sorularınızı sağ tarafta bulunan soru sor kısmından ulaştırabilirsiniz. Uygun erken rezervasyon fiyatlarımızı sorunuz.

Erdek Ocaklar’da bulunan apart ve pansiyonlara online rezervasyon yapabilirsiniz.

Tatil için uygun fiyat ve avantajları yakalama Erdektravel.com’dan yakalamak mümkün. Erdek’te bütçenize göre geniş tatil şeçenekleri sunmaktayız. Ucuz otel, tatil fırsatlarını sitemizde bulabirsiniz. Deniz, rüzgar, kum, eğlence, gece kulüpleri, güneş, plaj, tarih, Marmara’nın tatil beldesi Erdek’te. Erdek otelleri, pansiyonları, tatil köyleri, hotelleri, butik otelleri,Erdek turları, Erdek gece hayatı. Erdek tatil köyleri
Diğer Erdek otelleri’ne bakın

Check-in time

13:00

Check-out time

11:00

Tesis bilgi

 • Açık otopark
 • Asansör
 • Banyo
 • Duş
 • Kablosuz internet
 • Minibar
 • Mutfak
 • Mutfak malzemeleri
 • Plaj
 • Split Klima
 • Televizyon (düz ekran)
 • Uydu kanalları

Before using google maps you must go to Google maps api console and get an api key. After you do, please proceed to Appearance -> Theme options -> Configuration settings and enter your key in the field labeled "Google maps api key"

We are sorry, there are no reviews yet for this konaklama.

Ocaklar

OcaklarOcaklar-Erdek Ocaklar, Erdek’ten sonra yarımadanın en gelişmiş turizm merkezlerinden biridir. Uzun sahili ve plajı denizinin temizliği . Sahildeki restoran ve çay bahçeleri ile güzel bir turizm beldesidir. Ocaklar’da bir çok otel,apart ve pansiyon bulunmaktadır. Ocaklar’da uzun sahil bandında ve Kapıdağ’da yürüyüş,koşu,trakking ve bisiklet gibi sporlar yapabilirsiniz. Ayrıca yüzme,su kayağı, yelken sporlarıda yapılabilir. Yemyeşil doğası,Herkesi büyüleyecek

Spor & Doğa

Ocaklar'da uzun sahil bandında ve Kapıdağ'da yürüyüş,koşu,trakking ve bisiklet gibi sporlar yapabilirsiniz. Ayrıca yüzme,su kayağı, yelken sporlarıda yapılabilir. Yemyeşil doğası,Herkesi büyüleyecek kadar güzel berrak koyları,Şelaleri, dereleri,Tarihi eserleri ve sıcak insanları ile Marmara’nın saklı kalmış cenneti Kapıdağ Yarımadasında doğanın en güzel eserlerini bulabilirsiniz.

Gece hayatı bilgileri

Ocaklar gecelerinde bir çok aktivite bulabilirsiniz. Ocaklar'da bulunan bir çok Balık ve Et Restaurantlarında enfes lezzetlerle buluşabilirsiniz. Ayrıca birçok Canlı müzik yapan Barlarda eğlenebilirsiniz. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ocaklar Discolarında kurtlarınızı dökebilirsiniz. Sakin bir gece isteyenler yemekten sonra sahildeki çay bahçeleri veya cafelerde gecenin keyfini çıkartabilirsiniz. Küçük bir grubunuz ve gitar çalan bir arkadaşınız varsa kumsalda Akdeniz akşamlarını hep beraber söyleyip güzel bir gece geçirebilirsiniz. :)

Kültür ve tarih bilgileri

Erdek Tarihi Erdek Kapıdağ yarımadası’ nın güney eteklerinde antik adı Mysia olan bölgenin sınırları içindedir. Ünlü coğrafyacı Strabon, Kapıdağ’ ın ( Arktonesos ) eskiden aslında bir ada olduğundan ve iki köprü ile ana kara’ bağlandığından söz eder. M.Ö. 1200’ lerden sonra bir Trak boyu olan Dolion’lar tarafından ele geçirilen yöreye eskiden Dolionis denilmiştir. Yöredeki en önemli antik yerleşim merkezi olan Kyzikos (Belkız), ele geçen Geç Geometrik Dönem seramik eserlerinden anlaşıldığına göre, M.Ö. 7. yy’ ın ilk yarısında Miletos’ luların kurduğu, antik Propontis bölgesinin en eski İonkentlerinden biriydi. Kapıdağ Yarımadası, kenti ve yaklaşık 200 gemi barındırabilen doğal iki limanını sert kuzey rüzgarlarından koruyordu. Geniş ve verimli toprakları ile etki alanı Pergamon’a kadar uzanan Kyzikos, Marmara Denizi kıyılarından, güneye uzanan yolların başlangıç noktasındaki konumuyla zamanla büyük bir gelişme göstererek ün yaptı. Ayrıca dönemin en tanınmış paraları olan, altın ve gümüş alışımından yapılan ve Kzikene adıyla anılan sikkeleri ile de ünlü bir sanat merkeziydi. M.Ö. 6. yy sonlarında Darius zamanında Pers egemenliğine girdi. M.Ö. 334’te Büyükİskenderin eline geçti ise de onun ölümünden sonra bağımsızlığına kavuşan kent Pergamon Krallığı ile ilişkilerini geliştirdi. Roma döneminde de özerkliğini koruyan Kyzikos en parlak yaşantısını bu dönemde sürdürdü. Olympos’un 13. tanrısı olarak ilan edilen İmp. Hadrianus adına, Geç Roma Döneminde yaptırılan büyük Zeus Tapınağı buraya Metropolis–Neokoros ünvanını kazandırdı. Konstantinapolis’ in ( İstanbul ) Bizans’ ın başkenti olması üzerine önemini yitirmeye başlayan Kyzikos, M.S. 943 ve 1063 yıllarındaki depremler ve yangınlardan etkilenerek büyük ölçüde yıkıldı ve kent halkı bu günkü Erdek’ in bulınduğu yerdeki Artake’ ye göçtü. Özellikle selçukluların, 14. yy başlarında da Karasioğullarının yönetimine giren Erdek, Orhan Gazi zamanında Osmanlı topraklarına katıldı. Kent ve çevresindeki antik yerleşim kalıntılarında kazı çalışmaları, 1952-53 ve 1957 yıllarında Ord. Prof. Dr. Ekrem Akurgal tarafından başlatılmıştır. Ünlü Hadrian tapınağından günümüze sadece, Halen mağara olarak adlandırılan bölgede görülen temel kalıntılara ulaşabilmiştir. Yöredeki kazılardan ele geçen bazı buluntular şu anda İstanbul Arkeoloji Müzesi ,Bandırma Müzesi ve ufak bir kısmıda Erdek Açıkhava Müzesi’nde sergilenmektedir. Kapıdağ yarımadası eskiden kıyıya çok yakın bir ada iken, zamanla dar ve alçak bir Kıstak ( tombolo ) ile karaya bağlanarak bir yarımadaya dönüşmüştür. Yarımadanın karayla bağlantısını sağlayan bu kıstak yağışlı dönemlerde bataklığa dönüşür ve Belkız Bataklığı ( Belkız Tombolosu ) olarak adlandırılır. Erdek ve Kapıdağ Yarımadası kıyıları, çevre adaları, denizi, birbirinden güzel doğal kumsalları, eşsiz tabiat güzelliği ve tarihi yapıları ile Marmara bölgesinin yoğun bir tatil yöresidir ve ayrıca şaraplık olarak üretilen üzümleri, sofralık zeytini ve balıkçılığı ile ünlüdür.

devamını oku